Šatní skříně a regály

Ze statistik vyplývá, že nejčastěji prodávaným typem železného nábytku jsou šatní skříně a policové regály. Kov se pro výrobu šatních skříní používá hlavně v průmyslových prostorách nebo na sportovištích či školách, kde je vysoké riziko poškození. Oproti tomu policové regály mají širší využití a mohou najít užití jak v domácí dílně tak i v kanceláři.

Šatní skříně z kovu

Šatní skříně najdou své využití především na větších pracovištích, kde slouží zaměstnancům pro úschovu jejich osobních věcí.

Vybavení zázemí pro zaměstnance bývá kromě kovových šatních skříní doplněno o dřevěné nebo kovové lavice, které zvýší pohodlí zaměstnanců. Často se proto nakupuje u stejného výrobce jak sada skříní tak i lavic.

Základní rozdělení šatních skříní je založeno na tom, zda jsou postaveny na soklu nebo na samostatných nohách. Dalších dělení může být mnohem víc a může být založené na velikosti skříní (velkoobjemové), zda jsou uvnitř dělené, mají nastavitelné police nebo zda obsahují další zásuvky. Mezi speciální šatní skříně patří zejména šatny pro hasiče nebo pro pracovníky zaměstnané v nebezpečných prostředích.

V sortimentu šatních skříní je mnoho dalších doplňku. Kromě již výše zmíněných lavic mohou být doplňkem rozličné nástavce, výměnné části nebo vnitřní věšáky.

Podstatnou vlastností kovového materiálu je jeho odolnost vůči poškození, a proto je využití v pracovních prostředích tak výhodné.  

Vyberte si správně police a regály domů nebo do kanceláře

Využití policových regálů je dnes velice široké a mohou být součástí jak kanceláří a domácností tak i velkých pracovišť. V kanceláři se dá využít regálů pro ukládání dokumentů nebo šanonů, čímž kancelář získá alespoň část proslulého německého systému.

V průmyslu je často najdeme ve velkých skladech, kde slouží k ukládání zásob. Předností regálů a také důvodem proč jsou tak hojně užívány je jejich cena a skutečně široká paleta druhů jejich provedení. Díky tomu se hodí prakticky do každé kanceláře a není zde ani překážka v podobě vysoké ceny.

Při výběru regálů nezapomeňte zohlednit jejich nosnost, kterou volte podle budoucího obsahu regálu. Pokud budete vybírat z nabídky samostatných regálů, pamatujte na to, že jej budete muset přichytit ke zdi, abyste zvýšili jeho bezpečnost a pevnost.

Pro větší prostory a pracoviště jsou vhodné sestavy regálů. Spojením můžete získat komplexní systém k ukládání věcí, který usnadní následnou orientaci a drží ve vašich věcech pevný systém a řád. U všech typů regálů platí, že je pouze na kupujícím, jakou velikost a parametry regálu si vybere, protože nabídka je skutečně široká.

Autor: Ak-Nabytek.cz


Nahoru